Alkoholizm

Rodziny się nie wybiera

Budzik zaczął nerwowo dzwonić o 7:00. Julia niewzruszona spała dalej. Obudziła się dopiero około 8:00 i zerwała się na równe nogi. Zdała sobie sprawę z tego, że znowu nie wstała na czas i teraz musi wszystko robić w biegu. Szybko odświeżyła się, ułożyła włosy, zrobiła makijaż. Zdążyła nawet zjeść lekkie śniadanie i była gotowa do wyjścia. Pokracznie zbiegła na parking w swoich butach na obcasie. Za wycieraczką swojego Mini Coopera miała wetknięte ogłoszenie prezentujące wszycie esperalu. Wyrzuciła ulotkę, usiadła za kierownicą i ruszyła z piskiem opon.

Niespodziewane spotkanie

Już po wyjeździe ze strzeżonego osiedla Julia trafiła na kompletnie zakorkowaną ulicę. Nie było innej drogi, więc musiała zaczekać. Przebicie się przez miasto zajęło jej ponad godzinę. W końcu dotarła na miejsce i zaczęła szukać wolnego miejsca parkingowego obok biurowca, w którym mieściła się siedziba jej firmy. Przemierzając powoli wąskie alejki zauważyła człowieka leżącego pomiędzy samochodami. Natychmiast włączyła światła awaryjne, wybiegła z auta i podeszła bliżej. Obróciła mężczyznę na plecy i rozpoznała w nim swojego ojca, który porzucił rodzinę, kiedy była dzieckiem.

Miłość zawsze wygrywa

Julia ledwo pamiętała swojego ojca. Jako nastolatka widywała go kilkukrotnie na sali sądowej podczas sprawy rozwodowej. Później słuch o nim zaginął. Mama dowiedziała się jakoś, że jej były już mąż przegrał cały majątek w kasynie, stracił pracę, wpadł w alkoholizm i został bezdomnym. Julia nienawidziła swojego ojca, ale w tym momencie poczuła się za niego odpowiedzialna. Zadzwoniła po pogotowie. Ratownicy wprowadzili mężczyznę do pojazdu i zatrzasnęli drzwi. Kobieta w przypływie emocji zapytała jeszcze, do którego szpitala jadą.

Po odjeździe karetki poszła do biura, oświadczyła przełożonej, że musi odwiedzić bliską osobę w szpitalu i zabrała laptopa, aby pracować zdalnie. Po upływie czterdziestu minut była już na sali, w której leżał jej ojciec. W jednej chwili zapomniała o wszystkich urazach, jakie chowała przez lata. Oboje zaczęli rozmawiać jakby nic się nie stało. W ciągu godziny nadrobili zaległości z wszystkich straconych lat. Julia zainteresowała się losem swojego ojca. Zasugerowała mu, że powinien przestać pić. Mężczyzna z pokorą przyznał jej rację. Wspólnie doszli do wniosku, że najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie wszywanie esperalu. Zabieg został wykonany jeszcze tego samego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *