Przykry zapach stóp – jak pozbyć się uciążliwego problemu

To przypadłość, która dotyka wielu z nas i to bez względu na płeć, chociaż panuje błędne przekonanie, że częściej z jego powodu cierpią mężczyźni. Oni po prostu więcej o tym mówią, gdy tymczasem u kobiet jest to raczej temat tabu, a szkoda, bo szybko można się go pozbyć przy odpowiednich zabiegach oraz przy użyciu skutecznych środków takich, jak Podocrem Deo Krem na potliwość i przykry zapach stóp. Zobacz, jak go stosować i co jeszcze robić, aby pozbyć się problemu. 

Przykry zapach stóp – przyczyny

Zazwyczaj wynika on z indywidualnych predyspozycji każdego organizmu, jednak duży wpływ mają także inne czynniki, do których należą spożywanie niektórych produktów oraz noszenie skarpetek i butów z nieodpowiednich materiałów. 

Z pewnością u niektórych osób wiele do powiedzenia ma kawa i czarna herbata, która może zwiększać potliwość a tym samym zwiększać przykry zapach stóp. Nie bez znaczenia jest także alkohol. 

Jeśli chodzi o ubiór, to wszelkie włókna syntetyczne sprzyjają tej przypadłości, gdyż nie pozwalają skórze stóp oddychać. Aby zniwelować przykry zapach stóp należy po prostu nosić skarpetki z naturalnej bawełny i skórzane buty. 

Przykry zapach stóp – jak się go pozbyć

W jego leczeniu niezastąpione są dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest niewątpliwie właściwa higiena. Stopy należy myć codziennie i oczyścić ze skórek oraz wszelkich brudów, które w ciągu dnia znalazły się pod paznokciem. One też z czasem mogą wywoływać przykry zapach stóp

Drugim, nieodzownym sposobem jest odpowiedni krem. Podany wcześniej Podocrem spełnia wszystkie wymagania dobrego środka na potliwość stóp. Przede wszystkim w jego składzie znajdziemy ekstrakt z szałwii oraz cynk organiczny które zmniejszają potliwość, a także aloes, który odświeża i mocznik, który nawilża. A to tylko niewielka części składników aktywnych, które stanowią aż 25% składu tego środka. 

To, co istotne to fakt, że osoby z tendencją muszą pilnować, aby problem nie wrócił, dlatego łączenie tych dwóch elementów – kremu oraz higieny powinno stać się ich codziennym rytuałem, wtedy przykry zapach stóp przestanie być problemem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *