Jakie płyną korzyści z wizyt domowych lekarza?

Wizyty domowe to dogodne rozwiązanie dla osób przewlekle chorych czy osób zapracowanych. Jeśli wymaga tego sytuacja, do domu może przyjść lekarz o każdej specjalizacji. W niniejszym artykule dowiesz się, dlaczego warto korzystać z domowych wizyt.

Nagłe przypadki

Zazwyczaj każdy z nas podczas lekkich objawów przeziębienia tj. katar, kaszel czy gorączka zapisuję się do przychodni lekarskiej na konsultację lekarską. Czasami jednak zdarza się, że dolegliwości są tak silne, że nie jesteśmy w stanie ruszyć się z łóżka. W takim przypadku warto skorzystać z domowej wizyty internisty. Takie rozwiązanie pozwoli nam nie tylko na pozostanie w łóżku, ale i również nienarażanie się na bakterie i wirusy ze środowiska zewnętrznego.

Wizyty domowe są także idealnym rozwiązaniem, dla osób niemających czasu zawieźć dziecka do przychodni z uwagi na pracę lub dziecko, tak jak dorosły wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej bez czekania na termin w przychodni. Przed zdecydowaniem się na takie rozwiązanie jednak, należy mieć na uwadze, że najczęściej takie wizyty są płatne, ponieważ lekarze opuszczają miejsce pracy na specjalne życzenie. Jest całkowicie zrozumiałe

Jak umówić się na wizytę domową?

Na wizytę domową można umówić się na wiele sposobów. Zazwyczaj wystarczy umówić się telefonicznie z lekarzem pracującym w przychodni rodzinnej. Czasami jednak bywa, że poprzez ograniczony personel takie wizyty nie są możliwe. W takim przypadku można umówić się na wizytę prywatnie, co wiąże się niestety z opłatą. Kwota wizyty jest uzależniona od specjalizacji danego lekarza, jednak można przyjąć, że ceny wahają się w przedziale od 150 do 350 zł.

Tak jak wspominaliśmy, zazwyczaj przychodnie rodzinne oferują wizyty domowe. Olkusz jest przykładem miasta, w którym znajdują się takie placówki. W trakcie szukania lekarza przychodzącego do domu, można skorzystać z Internetu umożliwiającego szybkie wyszukanie domowych lekarzy. Przykładowo mieszkaniec Olkusza, może wpisać w przeglądarkę internetową „wizyty domowe Olkusz”, a po chwili otrzyma spis lekarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *