Jak dobrać odpowiednią szczoteczkę do zębów?

Mogłoby się wydawać, że odpowiedź na pytanie postawione w nagłówku jest banalnie prosta. Wchodzimy do sklepu, wybieramy pierwszą lepszą szczoteczkę z brzegu, kupujemy i używamy. Dopiero później zastanawiamy się, dlaczego nasze dziąsła krwawią, a w niektórych miejscach pojawia się próchnica. Powodem takich dolegliwości może być właśnie nieprawidłowa szczoteczka, a tę tezę nierzadko potwierdza dentysta. Lubin jest siedzibą wielu wykwalifikowanych stomatologów, którzy nie tylko uporają się z bolączkami jamy ustnej, ale i wskażą profilaktykę zapobiegającą problemom w przyszłości. 

Tradycyjne szczoteczki

Tradycyjne szczoteczki są najpopularniejsze i najtańsze, w związku z czym jeszcze długo nie wyjdą z mody. Zanim jednak zdecydujemy się na nabycie tego typu akcesorium, mądrze wybrać produkt dostosowany do potrzeb. Główka o długości około 2,5 cm ma umożliwiać dotarcie do trudno dostępnych miejsc, a gęste włosie musi oczyszczać zarówno zęby, jak i szczeliny między nimi. Nylonowe włosie jest najtrwalsze, a średnia twardość nie uszkadza tkanek, ale poziom twardości powinien być dopasowany do wymagań użytkownika.

Szczoteczki elektryczne

W przypadku szczoteczek elektrycznych mamy do wyboru kilka wariantów. Na sklepowych półkach znajdziemy najwięcej odmian mechanicznych, później sonicznych, a najmniej jonizujących. Dla klientów głównym kryterium jest cena, co niestety nie jest dobrym wyznacznikiem. Przed zakupem warto uzupełnić swoją wiedzę o producencie danego urządzenia, bo uznane firmy oferują ciekawe rozwiązania technologiczne i satysfakcjonującą z punktu widzenia nabywcy gwarancję.  Największą efektywnością wyróżniają się szczoteczki mechaniczne wykonujące obroty rotacyjno-oscylacyjne, stąd ich popularność, jednak pozostałe modele także cechują się pozytywnymi właściwościami. W kontekście inwestycji w opcje soniczne i jonizujące należy poradzić się eksperta, jakim jest dentysta. Lubin to miasto, w którym znajdziemy doświadczonego fachowca, toteż sprytnym posunięciem jest zaczerpnięcie opinii stomatologa z Dolnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *