Jak często odwiedzać dentystę?

Jak często odwiedzać dentystę?

Kto w dzisiejszych czasach nie marzy o tym, by być w posiadaniu zachwycającego uśmiechu niczym gwiazdy kina? Białe, idealnie proste zęby to wizytówka dla każdej osoby – dodaje piękna i pewności siebie niezależnie od płci czy wieku. Nie da się ukryć, że piękny uśmiech sprawia, że czujemy się lepiej ze sobą, łatwiej nawiązujemy kontakty międzyludzkie i przede wszystkim… nie martwimy się, że cierpimy na różnorodne choroby zębów i jamy ustnej. Bo stan naszego uśmiechu mówi wiele. Jednak warto pamiętać, że higiena to nie jedyny klucz do sukcesu, aby cieszyć się zdrowymi zębami przez całe życie. Liczy się także profilaktyka! Nie unikaj lekarzy i badań kontrolnych. Dentysta Lubin to sposób, aby zapewnić sobie piękny uśmiech na długi czas. 

Regularne wizyty u dentysty – jak często należy wykonywać?

O tym, że dentysta Lubin musi być odwiedzany częściej niż raz na kilka lat, wie chyba każdy pacjent. Jednak ile osób bierze to sobie do serca i rzeczywiście dba o odpowiednią profilaktykę nawet wtedy, gdy nic nas nie boli i nie niepokoi? Tutaj raczej zdecydowana mniejszość pacjentów ma to na uwadze. W efekcie nasze zęby psują się szybko i bardziej boleśnie, ponieważ nie jesteśmy w stanie wyłapać początkowego stadium choroby. Tym samym reagujemy zbyt późno – wtedy, gdy już konieczne jest bardziej skomplikowane leczenie czy niekiedy nawet ekstrakcja zęba! Dlaczego więc tak się dzieje? Najczęściej unikamy gabinetu dentystycznego z uwagi na krążące legendy na temat bólu i dyskomfortu. To także negatywne skojarzenia, jakie są wpajane w nas już od dzieciństwa. To spory problem, który ma przełożenie na nasze zdrowie. A wystarczyłoby wybrać się do dentysty raz na pół roku i zyskać spokój. 

Wizyty u dentysty z dziećmi – czy to konieczne?

Dorosły pacjent, który nie ma problemów z zębami ani wskazań do częstszych wizyt u stomatologa, powinien odwiedzać gabinet średnio dwa razy w roku. Jeśli jednak lekarz zaleci nam częstsze wizyty kontrolne, należy wziąć sobie to do serca i rzeczywiście pojawiać się zgodnie z rekomendacjami. Co innego w przypadku dzieci. Z pociechami trzeba wybierać się do dentysty średnio co pół roku. Dlaczego? Ponieważ zęby mleczne są znacznie słabiej zmineralizowane. To prowadzi do większego ryzyka próchnicy. Bądź przykładem dla swojego dziecka i wspólnie dbajcie o profilaktykę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *